RUS ENG EST
 

 


 


 


 


 


Assadulin.jpg 14.juulil kell 15.00. kesklaval - Albert Asadullin

Albert Asadullin
- laulja, kellel on ilu poolest hämmastav ja ulatuse poolest muljetavaldav hääl. Artisti täht hakkas tema kodumaa estraadi taevavõlvil helkima veel 1975.aastal - esimeses nõukogude rock-ooperis "Orpheus ja Eurydike", kus ta esitas Orpheuse peapartii. Nõukogude muusikas oli see grandioosne läbimurre, andes võimsa impulsi uue muusikasuuna arenguks, "Orpheus" aga sai kuulsaks kogu riigis. Orpheuse partii eest autasustati Alber Asadullinit ülemaailmse muusikaajakirja "Music Week" (Suurbritannia) eridiplomiga.

Albert Asadullin - kõike suutev artist .... Kellele on jõudumööda kõik žanrid! Nii magusad armastuse laulud, kui ka ooper, rock, rahvalaulud, folk ja klassika ...

Autasud: I preemia Ülevenemaalisel nõukogude laulu esitajate konkursil, peaauhind Üleliidulisel estraadiartistide konkursil, I preemia Bulgaarias toimuval konkursil "Kuldne Orpheus", Venemaa teeneline artist, Tatari Vabariigi rahvaartist, Lomonossovi ordeni "Väljapaistvate teenuste ja isikliku panuse eest kodumaise kultuuri ja kunsti arengusse" kavaler, "Venemaa Au ja Väärikuse" ordeni kavaler, "Al Fahr" ordeni kavaler.

Albert Asadullini nimi on kantud "Ülemaailmse folk-, jazz-, pop- ja rockmuusika entsüklopeediasse", kuhu on kantud kõikide XX sajandi kuulsaimate muusikute nimed.

Albert Asadullini kontsert koos Sankt-Peterburgist pärit etno-biit kollektiiviga "Minus Treli" toimub 14.juulil kell 15.00 viienda rahvusvahelise festivali "Slaavi Valgus" raames, mis toimub 12., 13., 14.juulil 2013.aastal.


12-13-14.juulil toimub Eestis, Jõhvi vanas linnapargis kaks grandioosset sündmust korraga - rahvusvahelised folkloori festivalid-laadad "VEINIFEST" ja "SLAAVI VALGUS".

Festivali kuuel kontserdiplatsil: Tervituslaval, Kesklaval, Terviselaval ja Lõbusal laval, samuti Ladusal ja Laste lagendikul toimuvad enam kui tuhande, erinevas žanris esineva artisti non-stop esinemised. Artistid tulevad kokku kogu Eestist, kohale sõidavad ka Venemaa, Valgevene, Poola, Itaalia, Inglismaa, Gruusia, Armeenia, Aserbaidžaani, Saksamaa ja muude riikide artistid.

Festivali tähed: legendaarne grupp «LONDONBEAT» (London). Ansambel «Ivana Kupala» (Moskva). Albert Asadullin ja etno-biit projekt «Minus Treli» (Sankt-Peterburg). VIA ŠKLJARÕ (Minsk) ja tuhandejagu teisi suurepäraseid artiste.

Ühe piletiga kahekordne pidustus! Kohtame soola-leivaga, viinapeekri ja veinipokaaliga! Kõik piletid osalevad loteriis "Sõnajalaõis". Peaauhind - Peterburgi Imperaatori portselantehase 22 esemest koonev portselanist serviis 6 persoonile.

Festivali traditsioonilised üritused ja showd:

Rahvapidu. Tutvus traditsioonide ja rituaalidega. Tšastuškad, ringtantsud, mängud. "Ladus lagendik" - folklooriplats. Lasteplats atraktsioonide ja animatsioonidega. Rahvakunstimeistrite toodete näitus-laat. Kodused hoidised. Rahvusköökide restoranid.

Uudsus:

Vahemere delikatessid. Tantsud viinamarjades. Kohtumine Bakchos´ega. Söömapidu õhtujuhiga. Merelaht. Mustlaslaager. Kesksajandi vägilased! "Elusa ajaloo tänav". Etno - meie esivanemate küla, käsitööndus, köök ja olmeelu!

Öösel: "Kesksajandi etno-disko! 80-date aastate tantsud elavmuusika saatel! Ja palju muud…

Korraldajad - toimetus "INFORING" ja firma "UNIFEST".

Jälgige täiendavat infot saitidel www.slavsvet.ee ja www.veinifest.ee. Üritust toetavad Sankt-Peterburgi valitsus, Venemaa saatkond, fond "Russki Mir", Valgevene saatkond, Jõhvi linn ja paljud teised.Вернуться

LondonBeat_03T.jpg
svjata_vatraT.jpg
ohochinski1T.jpg
IvanKupala_02T.jpg